Haber

ABD’de balıklar ‘zombiye’ dönüşüyor: Bölge ‘acil durum’la karşı karşıya

Büyük Delik Nehridünyada en iyi alabalık avıBu yıl kaydedilen alabalık popülasyonunun en yüksek olduğu bölgelerden biri olarak bilinmesine rağmen en düşük seviyede Öyle paylaşılmıştı. Devlet biyologları balık zombilere Buna benzer bir hastalığın sebep olmuş olabileceğini belirtti. enfeksiyon nedeniyle körile ve bollukla mantarlıkaplamalı alabalık, Montana’dayerel balık popülasyonlarıazaldıkça ortaya çıkmaya başladı.

Konuyla ilgili konuşan uzman, “Elimde ağla balık yakaladığı ve sol gözünün göremediği bir kısmını kaçırdığı bir video var. Yani The Last of Us’tan (zombilerle ilgili bir video oyunu) çıkmış bir şeye benziyordu. ,” açıkladı.

Fellin ailesi, bölgenin sakinleri, New York Times’“Alabalık popülasyonundaki azalmanın yanı sıra, “Balıklarda spin hastalığı olan kahverengi alabalık, kırmızı yaralar, lezyonlar ve karnabahar mantarı gördük.”söz konusu.

Bu alabalıkların zombiye dönüşmesine neyin sebep olduğu artık büyük bir gizem. Montana Valisi Greg Gianforte Etkilenen alabalık üzerinde yapılan testlerde olağandışı bir hastalık veya patojene rastlanmadığını söyledi. Ancak uzmanlar ve yerel halk Yetkililerin krize gösterdiği tepkiden memnunuzOlumsuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu